پیام خوزستان

آخرين مطالب

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور علمي

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ضرورت همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور دانشجویی، گفت: راهیان نور دانشجویی حرکتی ملی و عظیم است و پاسخ به این نیاز دانشجویان، نیازمند همکاری بین‌بخشی است.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر غلامرضا غفاری در جلسه قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم‌الهدی که امروز پنجشنبه، 23 اسفندماه در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: راهیان نور دانشجویی حرکتی گسترده و ملی است و به همین دلیل نیازمند هماهنگی و مدیریت بسیار خوبی است که امسال علی‌رغم مشکلاتی که وجود داشت، سعی و تلاش همه مجموعه‌های مرتبط با این حرکت ملی بر این بوده که اردوهای راهیان نور به نحو احسن برگزار شوند.
وی با اشاره به تلاش همه دانشگاه‌ها برای اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی، افزود: از ناحیه دانشجویان نیز اقبال خوبی صورت گرفت و پاسخ‌گویی به این اقبال دانشجویی، نیازمند کار و اهتمام بیشتری است. تامین برخی امکانات از عهده یک مجموعه به تنهایی برنمی‌آید و لازم است همه دستگاه‌های مرتبط کمک کنند که این کار به خوبی انجام شده است.
غفاری تصریح کرد: جلسات ستادی راهیان نور نیز از مدت‌ها پیش در وزارتخانه برگزار شد و هماهنگی لازم با دانشگاه‌های استان‌های مختلف، به ویژه دانشگاه هایی که واحدهای متعددی در استان‌های کشور دارند، مانند دانشگاه فرهنگیان، پیام نور و علمی کاربردی، انجام شده است و اعزام‌های خوبی را نیز از سوی این دانشگاه‌ها شاهد هستیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در بخش آموزش عالی با تنوع در بخش دانشجویی مواجه هستیم، در مدیریت حرکت راهیان نور نیز باید کار متنوع شود و امسال شاهد اتفاقات خوبی در این بخش هستیم.
بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی، رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان نیز در این جلسه اظهار کرد: خرسندیم که این جلسه در ایام با معنویت رجب برگزار می‌شود و این تقارن در لیله‌الرغائب معنویتی کار را دوچندان می‌کند. کار راهیان نور کاری است که مورد توافق همه بوده و هست و کسی نیست که دل در گرو رشادت و بزرگی کار مردانی که تاریخ به آنها افتخار می‌کند، نداشته باشد؛ همه ما به شکلی عواطف و احساسات‌مان با یاد شهدایی که در سخت‌ترین روزگار، این کار بزرگ را رقم زده‌اند، گره خورده است. کافی است از ورودی شهر اهواز به دانشجویان بگوییم که دشمن در اینجا بوده و همه منطقه زیر زنجیر تانک‌های دشمن بوده است و همین آزاد کردن این جغرافیای بزرگ، بیان‌گر عظمت کاری است که انجام شده است. به تعبیر امام خمینی (ره)، در سال‌های دفاع مقدس، اتفاق بزرگ‌تری افتاده است و آن، راه‌یابی به عوالمی است که دستیابی به آنها پیش از این امکان‌پذیر نبود و کوته‌نظری است اگر بگوییم به ازای خون شهدا، تنها خاک‌مان را آزاد کردیم، زیرا آنچه در دفاع مقدس روی داد، فراتر است.
وی افزود: فهم شهادت و شجاعت، درک ایثار و گذشت و بزرگی و از خود گذشتگی مادران و همسران شهدا، دنیای جدیدی است که پیش روی بشریت باز شد. دفاع مقدس میلیون‌ها تصویر و قاب از بزرگی‌ها و رشادت‌ها برای ما به یادگار گذاشت و با وجود افرادی مانند مادران و همسران شهدا، دیگر به استوره‌ها و قهرمانان خیالی نیازی نداریم.
شفیعی تصریح کرد: حرکت عظیم راهیان نور نیز با وجود گذشت نزدیک به سه دهه از پایان جنگ تحمیلی، میزان تاثیر آن هنوز دستخوش کهنگی نشده و این به دلیل بزرگی و مظلومیت شهدا است. همه ما با تنگناها و مشکلات اداری و مالی آشنا هستم، ولی نکته‌ای که باید به آن توجه شود، بشارت‌های الهی است و در متن کار موارد زیادی را شاهد بوده‌ایم که در آخرین لحظه و با وجود مشکلات، روزنه‌ای راه را باز می‌کند و در نتیجه به عنایات الهی و شهدا دلخوش هستیم.
وی ادامه داد: در جلسات فرهنگی بسیار از آسیب ها و ناهنجاری‌ها صحبت می‌شود؛ یکی از بهترین نسخه‌هایی که پاسخ داده، همین آمدن جوانان به صحنه‌ها و میدان‌هایی است که روزی هم‌سالان آنها در این مکان‌ها جان‌فشانی کرده‌اند و آثار این حضور، به جامعه بازمی‌گردد.
بر اساس این گزارش، امیر وجدانی‌نیا، معاون فرهنگی بسیج دانشجویی نیز در این جلسه اظهار کرد: جریان راهیان نور با وجود همه مشکلات و موانع اداری و مالی، به برکت خون شهدا همچنان پرشور و پویا در جریان است و این نکته نشان می‌دهد که خون شهدا مشکلات را رفع می‌کند.
وی افزود: جلسات ستادی راهیان نور از سه ماه پیش آغاز شد و به دلیل هماهنگی‌های خوبی که انجام شد، خوشبختانه اردوها به خوبی در حال برگزاری است و برگزارکنندگان و دانشجویان نیز در این مسیر هرچه بیشتر با سختی و دشواری مواجه می‌شوند، مصمم‌تر به راه خود ادامه می‌دهند.
وجدانی‌نیا تصریح کرد: در حال حاضر اردوهای راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی خوزستان استقرار دارند و در بسیاری مکان‌هایی که در گذشته امکان استقرار وجود نداشت نیز امسال شرایط اسکان فراهم شده است. جمعیت اردوهای راهیان نور استان خوزستان نیز نسبت به سال گذشته سه برابر بیشتر شده و اردوهای استان تهران نیز که سال گذشته 6 هزار دانشجو بود، امسال به عدد 8 هزار نفر رسیده است.
وی در خصوص سامانه ثبت‌نام اردوهای دانشجویی نیز گفت: این سامانه در حال استفاده است، ولی عمومی شدن استفاده از آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.
بر اساس این گزارش، محمدهادی عسکری، مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این جلسه اظهار کرد: اردوهای دانشجویی راهیان نور به صورت منظم در حال برگزاری است و علی‌رغم مشکلات و موانعی که وجود داشت، خللی در کار ایجاد نشد.
وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های کشور و از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز، اعزام‌ها را بسیار پرشور انجام دادند و این نشان می‌دهد کار خالصانه جواب می‌دهد. مجموعه فرهنگی وزارت علوم تجربه سه کار مشترک موفق با مجموعه بسیج دانشجویی را داشت که یکی کنگره شهدای دانشجو بود که بسیار خوب برگزار شد و والدین شهدای دانشجو در همه دانشگاه‌های مادر استان‌ها تقدیر شدند و این کار از افتخارات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است.
عسکری تصریح کرد: کار دیگر حرکت اربعین بود که همکاری خوبی نیز در این خصوص انجام شد و این حرکت عظیم نیز تاثیرات فرهنگی بسیاری دارد. کار دیگر نیز راهیان نور است و در این زمینه نیز لازم است در راستای گفتمان‌سازی این کار بزرگ، تمهیداتی صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، در این جلسه معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های پیام نور، علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عملکرد آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در سال 97

فراخوان جذب دانشجوی دکتری در دانشگاه شهید چمران اهواز

نظارت بر قاچاق سمندر و پرنده در آستانه نوروز تشدید می شود

برگزیده شدن دو پروژه دانشگاه شهید چمران اهواز در سطح کشور

یک متخصص تغذیه اصول تغذیه صحیح در ایام نوروز را تشریح کرد

افزایش میزان حق مناطق جنگی فرهنگیان آبادانی از 25 به 50 درصد

مدارس تا 28 اسفند برقرار هستند

چند توصیه به داوطلبان کنکور برای تعطیلات نوروز

تعطیلی مدارس ایذه و اندیکا در نوبت عصر امروز

سواد خوانداری و نوشتاری زبان‌های بومی به دغدغه جهانی تبدیل شده است

در اجرای پروژه‌ها، خوزستان در اولویت قرار می‌گیرد

امکان مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علوم‌پزشکی فراهم شد

یک میلیون دانش‌آموز خوزستانی به پویش "نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک" پیوستند

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور

کمک به دانشگاه را به یک فضیلت تبدیل کنیم

لزوم استفاده از همکاری بخش‌های مختلف در حل مسائل جامعه

رودها را رها سازید

راه‌اندازی اولین سامانه آموزش مجازی خوزستان در دبیرستان حسابی اهواز

پیش‌بینی فعالیت 76 پایگاه نوروزی مطالعه کنکور در خوزستان

پیش‌بینی فعالیت 76 پایگاه نوروزی مطالعه کنکور در خوزستان

اجرای پروژه شهر آبی پنج استان در برنامه 98 قرار گرفت

1120 مدرسه آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی در خوزستان هستند

اولین دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو برگزار می‌شود

دانشگاه چمران اهواز چه اقداماتی در راستای "مدیریت سبز" انجام داده است؟

کودکان نابینای اندیمشکی و یاری مردم و مسئولان

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون فلوشیپ پزشکی 98

دانش آموزان خوزستان 11مقام برتردرمسابقات نادکاپ کسب کردند

آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور از امروز

توجه به تربیت زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی است

لزوم توجه به هوش هیجانی دانش‌آموزان

توضیح آموزش و پرورش درباره تراشیدن سر دانش‌آموزان در مدرسه‌ای در شوش

لزوم وادار کردن دانشجویان به حل مشکلات منطقه‌ای

شرکت‌های منطقه دین خود را به آموزش و پرورش ادا کنند

در صورت تامین اعتبار، تا پیش از مهر 98 دیگر مدرسه کانکسی نخواهیم داشت

هفت مدرسه در مسجدسلیمان بیش از 90 سال قدمت دارند

به مساله فرسودگی مدارس مسجدسلیمان توجه ویژه شود

مقام‌آوری دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات نوآوری و ابتکارات د‌انش‌آموزی

شفیعی: مسئولیت نخبگان در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دوچندان است

ششمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در خوزستان برگزار شد

کاهش استرس محیطی و ورزش در پیشگیری از دیابت موثر است

توزیع 120 هزار نهال رایگان در دزفول آغاز شد

آغاز به‌کار دومین رویداد تخصصی کارآفرینی سلامت با عنوان "استارتاپی‌ها به دیابت نگاه کنید"

باید فناور خوب تربیت کنیم

نهضت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس خوزستان آغاز شود

امروز آخرین مهلت حذف و اضافه ترم دوم دانشگاه پیام‌نور

توزیع 15هزار نهال در شهرستان شوشتر آغاز شد

برگزاری همایش ملی مراقبت‌های مبتنی بر نوتوانی و بازتوانی در دانشگاه آزاد دزفول

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان آزمون دکتری تخصصی پزشکی

نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت بهمن 97 در دانشگاه پیام‌نور

لزوم افزایش مشارکت‌پذیری خانواده‌ها در مسائل تربیتی دانش‌آموزان