پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

تمهیدات ویژه برای دانش آموزان پشت کنکوری در مناطق سیل زده سياسي

تمهیدات ویژه برای دانش آموزان پشت کنکوری در مناطق سیل زده

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز ـ وزیر آموزش و پرورش تمهیدات ویژه برای دانش آموزان پشت کنکوری در مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد بطحائی عصر امروز دوشنبه در جلسه‌ای با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، معاونان و رؤسای نواحی چهارگانه اهواز به منظور بررسی مسائل دانش آموزان و فرهنگیان مناطق سیل زده با ابراز تأسف از اینکه سیلاب مردم زحمت کش خوزستان را دچار مشکل کرده اظهار کرد: امیدوار هستم که انشاالله این مشکل به سرعت برطرف شود و برای مردم استان خوزستان به ویژه در این 14 شهرستانی که در معرض آسیب قرار گرفتند، نجات و آسایش حاصل شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کردهدف از سفر به خوزستان این بود که کمک‌ها، شرایط، امتیازات و امکانات خاصی که برای کمک به آموزش و پرورش در خوزستان برای کمک به سیل زدگان و آسیب‌های ناشی از سیل نیاز است را در اختیار قرار داده شود.
بطحائی با تأکید بر اینکه حل مشکل خوزستان اولویت اصلی دولت و همه دستگاه‌های حاکمیتی است، گفت: خوزستان خانه دوم هر ایرانی است و همه ایران به خوزستان مدیون و در کنار این استان قرار دارد.
وی ادامه داد: مردم قهرمان خوزستان و فرهنگیان این استان باید اطمینان داشته باشند که در این شرایط به هیچ عنوان تنها نیستند چون در آموزش و پرورش یک خانواده هستیم؛ شرایط سختی که همکاران ما در آموزش و پرورش استان خوزستان با آن مواجه شدند، برای همه است.
وزیر آموزش و پرورش خبر داد: برای اینکه بتوانیم هرچه سریع‌تر کمک‌های خود را به مناطق آسیب دیده انجام دهیم در مرحله اول تعدادی از استان‌های کشور به عنوان استان‌های معین آموزش و پرورش خوزستان تعیین شدند. همچنین یک کارگروه ویژه در حوزه ستادی تشکیل و نماینده‌ای برای ارتباط با آن در وزارت تعیین کردیم.
بطحائی ادامه داد: چهار استان به عنوان استان‌های معین استان خوزستان تعیین شده است و یکی از معاونین من به عنوان رئیس این استان‌ها و هماهنگ کننده استان‌های معین تعیین شده و تمام تلاشمان را خواهیم کرد که به صورت هماهنگ و منسجم امکانات لازم برای برون رفت از این مسائل و مشکلاتی که در استان حادث شده اختصاص پیدا کند و به سرعت کار را جلو ببریم.
وی بیان کرد: مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان این اطمینان خاطر و این آرامش را به همکاران من در آموزش و پرورش استان بدهید که با همه امکانات، تجهیزات و مقدورات وزارت برای خدمت رسانی به آنها حاضر خواهیم بود.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اگر این مسئله ادامه پیدا کند و آن گونه که نگران هستیم، موضوع جدی شود مراکز خاص اسکان همکاران فرهنگی را با پیش بینی قبلی در چهار منطقه استان راه اندازی و فرهنگیان را اسکان خواهیم داد؛ همچنین با ارسال امکانات لازم و تخصیص اعتبارات نسبت به خدمات رسانی برای حفظ آرامش فرهنگیان در معرض این آسیب اقدام می‌کنیم.
بطحائی با اشاره به اینکه استان‌های معین برای برپایی مراکز اسکان فرهنگیان خوزستان خبر داد: فرهنگیان این استان نیز باید با فراخوان و اطلاع رسانی در نقاط پیش بینی شده اسکان پیدا کنند چون خدمات رسانی در این مراکز ویژه و خاص اسکان فرهنگیان آسان‌تر خواهد بود.
وی یادآور شد: اگر این شرایط ادامه پیدا کند، به نظر می‌رسد که همه تمرکز را باید روی دوره متوسطه دوم به ویژه پایه دوازهم بگذاریم چون دانش آموزان در حال آماده شدن برای آزمون کنکوری هستند که سرنوشت آنها در گروی آن خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: بر اساس پیش بینی‌های قبلی باید این اطمینان خاطر را به آنها بدهیم که شرایط حاکم بر استان حقی از آنها ضایع نمی‌شود و نباید نگران شرکت در امتحانات نهایی و یا تأثیر آن بر کنکور باشند؛ شرایط و مصوبات را فراهم می‌کنیم که دانش آموزان از این شرایط لطمه نخورند.
برگزاری اردوهای آزمایشی و جبرانی
بطحائی با اعلام خبر پیش بینی برای برگزاری اردوهای آزمایشی و جبرانی گفت: اردوی آموزشی برای پایه دوازدهم به صورت متمرکز یا غیرمتمرکز در نقاط امن استان برگزار و حتی اگر لازم باشد، مدرس از تهران اعزام و امکانات بیتوته شبانه روزی را برای دانش آموزان فراهم می‌کنیم.
وی با اشاره به رایزنی با وزیر علوم برای لطمه نخوردن به کنکور دانش آموزان مناطق سیل زده اظهار کرد: تسهیلاتی را برای دانش آموزان پایه دوازدهم که داوطلب ورود به دانشگاه هستند اندیشیده شده تا دچار مشکل نشوند؛ برای امتحانات نهایی پیش بینی‌های مختلفی از جمله اینکه اگر دانش آموزی در خرداد ماه امکان حضور در امتحانات را نداشته یا عملکرد تحصیلی پایینی داشت در شهریور ماه شرکت و نمرات این ماه را برای خرداد محاسبه می‌کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بسیج همه امکانات و مصوبات به منظور پیشگیری از بروز مشکل برای دانش آموزان داوطلب شرکت در کنکور سراسری بیان کرد: پیش بینی‌هایی صورت گرفته که اگر راه یافتگان به دانشگاه به دلیل مشکلات ناشی از سیل امکان شرکت در دانشگاه را نداشتند، جای آنها محفوظ و در بهمن ماه ( نیمسال دوم) تحصیل خود را در دانشگاه ادامه دهند.
بطحائی خبر داد: بازسازی مدارس را به محض اینکه به شرایط باثباتی برسیم، آغاز می‌کنیم و کار مدارس نیازمند به بازسازی حتماً در تابستان انجام می‌شود ولی اگر نتوانیم مدارس نیازمند بازسازی و تخریب را تا مهر ماه مهیا کنیم از فضاهای موقت و جایگزین استفاده و کانکس‌ها را برای استان ارسال می‌کنیم.
وی عنوان کرد: با بررسی در استان نقاطی که امکان تجمیع مدارس وجود دارد، این کار را انجام می‌دهیم؛ هرچند در استان خوزستان متأسفانه از حیث فضای آموزشی با مشکل حاد وجود داریم.
وزیر آموزش و پرورش تشریح کرد: در استان گلستان که از مناطق آق قلا و گمیشان بازدید داشتم، بسیاری از مدارس امکان افزایش تراکم داشت و می‌توانستیم کلاس‌ها را به صورت پرجمعیت یا دوشیفت برگزار کنیم ولی در خوزستان به دلیل سختی مسائل فضاهای آموزشی یک سری از این امکانات وجود نداشت.
بطحائی در پایان با اشاره به در دستور کار بودن ارسال کتاب، لوازم التحریر ، پوشاک و لوازم شخصی اظهار کرد: این جلسه را به عنوان اولین جلسه برای بررسی مسائل خوزستان تلقی می‌کنم و اگر لازم شد و به جایی رسیدیم که نیاز شد این کارگروه با مسئولیت معاون من به عنوان نماینده تام الاختیار به صورت مستمر به خوزستان سفر و تصمیم گیری های لازم را انجام خواهد داد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خوزستان شناسنامه مقاومت مردم ایران است

استاندار خوزستان: وضعیت در شادگان بحرانی نیست

اقدامات لازم برای جبران خسارات از محل های موجود رافوری آغاز کنید

برای مقابله با سیل نیاز به اقدامات اساسی داریم/پخش سیلاب، اهواز را از سیل نجات داد

مجلس پیگیر خسارات سیل خوزستان است

وزیر کشور برای دلجویی از هموطن خوزستانی دستور داد

فرماندار دشت آزادگان تغییر کرد

رییس جمهوری دستور شناسایی اماکن واقع درحریم رودخانه‌ها را داد

واکنش ایران در قبال آمریکا اقدام متقابل است

اعزام 80 نفر از تیپ یکم تفنگداران دریایی امام حسین (ع) نداجا به خوزستان

سبزپوشانی به نام پاسدار

نفربرهای نیروی زمینی سپاه در حمیدیه و سوسنگرد مستقر هستند

تعامل بین سازمان تبلیغات اسلامی و سپاه پاسداران افزایش می‌یابد

تیپ حضرت مهدی نیروی زمینی سپاه در شمال استان خوزستان مستقر شد

دستگاه‌های حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی عملیاتی هستند

10 گروه جهادی از اندیمشک به مناطق سیل‌زده اعزام شدند

محور اهواز به آبادان مسدود شد

سیلاب 40 هزار میلیارد ریال به خوزستان خسارت وارد کرد

موکب بیت‌الزهرا (س) شهرستان اندیمشک در شهر الوان مستقر شد

208 کیلومتر از راه های عشایری دزفول بر اثر سیلاب آسیب دیدند

وضعیت سفید درخرمشهر/سیل بندها در حال استحکام سازی

تشکیل قرارگاه عملیاتی امداد و نجات در خوزستان

سرعت بالای آب در کارون و نشت سیل بندهای جاده ساحلی

انفجار سیل بندها با هماهنگی دولت صورت گرفته است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مناطق سیل زده خوزستان حضور یافت

نقش رسانه در انعکاس اخبار سیلاب مهم و کلیدی است

خسارت 300 میلیارد تومانی سیل به جاده ها و پل های خوزستان

تدوین ضوابط فنی جدید برای بهسازی راه‌ها

3 مشکل بزرگ شهر اهواز در سیل‌خوزستان

ارتباط زمینی شهرستان کوت عبد الله با اهواز برقرار شد

10 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد خوزستان از سیل متاثر شدند

استاندار خوزستان: خسارت سیل بهمن 97 تا فردا پرداخت می شود

پیام تبریک استاندارخوزستان به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه

اقدامات مدیریت بحران خوزستان در سیلاب اخیر

234 روستا بر اثر سیل تخلیه شدند

عملکرد کشور در مقابله با سیلاب شاخص جهانی می شود

تخریب وزیران هدف نمایندگان مناطق سیل‌زده نیست

موج سواری رسانه های معاند از سیل در خوزستان** محسن بهاروند

سیل خوزستان باید یک موضوع ملی قلمداد شود

وزیر نیرو راهی استان خوزستان شد

سیل بند دوم شیبان ساخته شد/حرکت سیلاب به سمت هوره

بیمه شدگان سیل‌زده خسارت‌ وارده را به شرکت‌های بیمه‌ اعلام کنند

5 هزار نیروی انتظامی در جریان مقابله با سیل خوزستان مشارکت دارند

مردم بدون نگرانی از سرقت اموال خود شهرها را تخلیه کنند

جامعه فوتبال در کنار سیل زدگان است/جزئیات کمک به سیل‌زدگان

میزان رسوب در شکستن سد دز تأثیری ندارد/سدهای خوزستان بدون مشکل

انجام 229 سورتی پرواز در مناطق سیل‌زده خوزستان

وضعیت سد کرخه پایدار است/ شهروندان به شایعات توجه نکنند

تمهیدات ویژه برای دانش آموزان پشت کنکوری در مناطق سیل زده

تصاویری از وضعیت شهر در معرض سیل حمیدیه