پیام خوزستان

آخرين مطالب

مولود انقلاب اسلامی، وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و دانشگاه آزاد است سياسي

مولود انقلاب اسلامی، وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و دانشگاه آزاد است

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - تهران - رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با دانشگاه آزاد در این است که هر دو مجموعه مولود انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش روز پنج شنبه دانشگاه آزاد اسلامی، نشست امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با حضور محمدمهدی طهرانچی، اعضای هیأت رئیسه و رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی و محمدجواد دهقانی رئیس و معاونان مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC برگزار شد.
بر اساس این تفاهم نامه که به امضای طهرانچی و دهقانی رسید، مقرر شد مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نسبت به نمایه سازی اطلاعات و آمار تولیدات پژوهشگران دانشگاه در پایگاه‌های مرکز منطقه‌ای و ISC، کمک به تبیین و تحقق شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه و تعیین جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، رتبه بندی کل شعب و واحدهای دانشگاه مطابق با شاخص‌های مصوب و مورد توافق طرفین، فراهم سازی و حمایت در چاپ و انتشار نشریات علمی دانشگاه و درونداد و پردازش این نشریات در ISC و ایران ژورنال بر اساس ضوابط اقدام کند.
از دیگر تعهدات مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و ISC، همکاری و اجرای فعالیت‌های پژوهشی در قالب طرح‌های تحقیقاتی مشترک و تنظیم شیوه نامه مربوط جهت اجرا، فراهم سازی و امکان استفاده از سامانه ثبت همایش‌های ISC، مساعدت در چاپ و انتشار کتاب‌های علمی دانشگاه و کتاب‌های همسو با اهداف سازمانی مرکز و پایگاه و توزیع این آثار جهت ترویج علم بر اساس ضوابط، استفاده دانشگاه از منابع و مدارک علمی الکترونیکی و چاپی مرکز بر اساس قراردادهای مربوط است.
استقرار مجموعه‌های اسناد، مدارک علمی و تأمین کتب لاتین به صورت امانی برای دوره‌های معین در دانشگاه، حمایت از نمایه سازی بین المللی نشریات علمی دانشگاه توسط مرکز، حمایت در برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌ها، دوره‌های دانش افزایی و سمینارهای ملی و بین المللی در دانشگاه و نیز به صورت مشترک در هر دو مجموعه، مشاوره و حمایت از مرکز اطلاع رسانی و دفتر علم سنجی دانشگاه، دسترسی به یک داشبورد فعالیتی در زمینه علم سنجی و رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام و ایران و تسهیل در نمایه سازی مجلات منتشره توسط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در فهرست نشریات پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از دیگر تعهدات مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فنون و ISC است.
همچنین براساس این تفاهم نامه، مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ایجاد دسترسی به اطلاعات کتاب شناختی مربوط به کتاب‌ها، طرح‌های تحقیقاتی، پایان نامه‌ها و سایر مدارک علمی موجود در دانشگاه جهت ثبت در پایگاه‌های اطلاعاتی مرکز و ارسال مجموعه مقالات کنفرانس‌ها و سمینارهای ملی و بین المللی و متن سخنرانی‌های علمی و مجلات دانشگاه به مرکز منطقه‌ای و ISC اقدام کند.
ایجاد دسترسی به منابع آثار و مستندات و اطلاعات علمی تخصصی طرفین به منظور غنی سازی منابع علمی طرفین و حمایت معنوی از برگزاری همایش‌های مرتبط با مأموریت‌های مرکز منطقه‌ای و ISC که با سیاست‌ها و مأموریت‌های دانشگاه هم راستا باشد، از دیگر تعهدات دانشگاه آزاد اسلامی است.
مدت اجرای این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد به مدت سه سال خواهد بود.
محمد جواد دهقانی رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ابتدای این نشست گفت: وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با دانشگاه آزاد اسلامی در این است که هر دو مجموعه مولود انقلاب اسلامی هستند.
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با بیان اینکه خدمات این پایگاه در تمام کشور گسترده است، اظهار داشت: تبدیل مرکز به پایگاه تأمین منابع اطلاعاتی مورد نیاز کشور با هدف نظام‌مند ساختن هزینه‌های کشور در رابطه با تأمین و خرید پایگاه‌های اطلاعاتی، ایجاد مرکز بین‌المللی علوم انسانی و ادبیات دیجیتالی یونسکو، توسعه پایگاه طرح‌های کاربردی با هدف نظام‌مند کردن و کسب آمار دقیق از وضعیت ارتباط دانشگاه‌ها با بخش‌های صنعتی و سایر نهادها برای کمک به سیاست‌گذاری‌های کلان و ارتقای سطح فعالیت‌های بین‌المللی از جمله مهمترین برنامه‌های این مرکز است.
وی ایجاد شبکه علمی بین کشورهای اسلامی در حوزه‌های موضوعی مانند علوم انسانی را از اهداف این مرکز و پایگاه دانست و خاطر نشان کرد: دستیابی به مرجعیت سنجش و ارزیابی توسعه علمی در کشورهای اسلامی به عنوان چشم‌انداز این مرکز تعیین شده است.
دکتر دهقانی افزود: نمایه‌سازی نشریات علمی و پژوهشی معتبر، سامانه ثبت همایش‌های معتبر علمی در کشور و نمایه‌سازی همایش‌های علمی و بین المللی، رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایران و جهان اسلام، استخراج اطلاعات و تحلیل مقایسه آنها به منظور اطلاع از نقاط قوت و ضعف آنها، همکاری در تهیه نقشه علم دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و برگزاری کارگاه‌های ارتقا و افزایش اثرگذاری دانشگاه‌ها در سطح بین المللی از جمله حوزه‌های فعالیتی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC است.
دکتر منصور حقیقت معاون پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC هم در ادامه نشست، با معرفی این پایگاه گفت: ISC از لحاظ کارکرد مانند وب آو ساینس و اسکوپوس است. این پایگاه‌ها بخشی از مجلات معتبر جهانی را تحت نظارت خود قرار می‌دهند و اطلاعاتی که از این مجلات در پایگاه‌ها ذخیره می‌شود به عنوان اطلاعات کتاب شناختی شناخته می‌شود که بسیار ارزشمند است.
وی ادامه داد: زمانی که دسترسی کامل به این اطلاعات وجود داشته باشد، این امکان را فراهم می‌کند که در هر لحظه متوجه شوند که یک شخص، دانشگاه یا مرکز پژوهشی در حوزه پژوهش چه کاری انجام می‌دهد و نقاط ضعف و قوت آن کجاست. با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توان تحلیل‌های دقیق درباره حوزه تخصصی افراد، دانشگاه‌ها و مراکز به دست آورد و نقاط قوت و ضعف آن‌ها نیز مشخص می‌شود.
دکتر حقیقت اظهار داشت: این اطلاعات متناسب با نیاز کشور در اختیار سازمان‌های درخواست کننده قرار می‌گیرد و برای سیاست‌گذاری بلندمدت علمی، ترسیم نقشه‌های علمی و… می‌تواند کمک کند.
معاون پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش داریم پایگاه استنادی isc تا سال 1404 هم تراز isi شود.
وی با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ISC اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی از سال 2000 ثبت مقالات و مجلات خود را شروع کرده و اقدام به ارائه تولیدات پژوهشی خود در حوزه بین‌المللی کرده است. سهم تولیدات دانشگاه آزاد از کل کشور 17 درصد است و 456 هزار مقاله تولید شده در این دانشگاه از 2000 تا 2017 ایندکس شده که بیشترین این مقالات مربوط به حوزه‌های مهندسی، شیمی و فیزیک است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان مورد بازدید کارشناسان قرار گرفت

شرایط در اهواز بعد از زلزله عادی است

جمعی از مقامات کشوری از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان بازدید کردند

تردید اصولگرایان میان جلیلی، حداد و قالیباف

ظریف: آغازگر جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود

حالت آماده باش زلزله در شهرستان کارون اعلام شد

80 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی بافت کهن دزفول تصویب شد

3 پس لرزه بعد از زلزله شدید اهواز ثبت شد

زلزله 4.2 ریشتری اهواز را لرزاند

وقوع زمین لرزه در اهواز

وقوع زمین لرزه شدید در اهواز

خوزستان لرزید

تلاش برای ثبت دز به عنوان رودخانه ای حفاظت شده

اهداف جشنواره 100 روز با رودخانه دز تبیین شد

وجود سیستم بی‌سیم در خوزستان ضروری است

ترکیدگی لاستیک پراید حادثه آفرید/7 نفر در ماهشهر مصدوم شدند

مشارکت مردم شرط مهم پیشرفت بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده است

واژگونی پراید در رامهرمز 5 مصدوم داشت

آنتن دهی موبایل در تنها آزاد راه خوزستان همچنان ضعیف است

امسال 9000 شغل برای مددجویان کمیته امداد در خوزستان ایجاد می شود

سند توسعه شیلات خوزستان شهریور ماه رونمایی می شود

حکم 36000 کولر گازی قاچاق متوقف نشده است

کشف و دستگیری باند سارقان نفت در غرب کارون

معاون سازمان تعزیرات حکومتی: آرای قضایی باید منجر به رونق کسب و کارشود

واعظی: درباره بنیه دفاعی کشور مذاکره نمی‌کنیم

آیت‌الله جنتی باز هم دبیر شورای نگهبان شد

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

فائزه هاشمی: به خاطر بی‌حجابی حق توهین ندارید

بهسازی محورهای آسیب دیده در سیل خوزستان اولویت بندی می شود

تاکید استاندار خوزستان بر بهره برداری از بنای تاریخی دانشکده سه گوش اهواز

بحران جاری جای حل مشکلات زیربنایی مسجدسلیمان نیست

استاندار خوزستان: کانال های سیلاب‌بر با اهمیت‌تر از سیل بندها هستند

استاندار خوزستان: اربعین نماد و تابلوی استان خوزستان است

نجار: مشکلی در پرداخت تسهیلات به مناطق سیل‌زده نیست

1000 بسته معیشتی سیل‌زدگان به هلال‌احمر خوزستان تحویل داده شد

ظرفیت پارکینگ های مرزی برای اربعین باید 30 درصد افزایش یابد

ورود استانهای معین برای جابه‌جایی زائران اربعین درمرزها ضروری است

دستگیری سارق پراید سوار با 18 فقره سرقت در آبادان

بازیکن خونه به خونه به نفت مسجدسلیمان پیوست

هوای خوزستان روی موج 50 درجه

پیش‌بینی افزایش زائران اربعین با خودروهای شخصی در مرزها

وقتی برای تلف کردن در حوزه ترافیک و پارکینگ‌های اربعین نداریم

4 و 6 خطه شدن مسیرهای اربعین سریع‌تر تکمیل شود

نظارت 12 هزار ناظر شورای نگهبان بر انتخابات مجلس یازدهم درخوزستان

سارق اندیمشکی توسط همدستانش کشته شد

تشریح آخرین فعالیت های کمیته اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان

لزوم فراهم‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی برای ورود گردشگران عراقی

لزوم تقویت تعامل علمی ایران با بصره عراق

چهارشنبه هفته آینده در خوزستان تعطیل اعلام شد

تعطیلی و کاهش ساعت اداری در خوزستان در هفته آینده